13 janvier 2015
Het advies van deze jury (bestaande uit 5 personen/stemmen) gaat naar de raad van bestuur van de vennootschap/vereniging die de uiteindelijke beslissing neemt.
De betrokken directeur (indien verkozen) treedt nog in functie tijdens het lopende mandaat.
Naar de mening van het ICCI valt de omschreven prestatie binnen de opsomming in voornoemd artikel 183ter en is zij bijgevolg van aard de onafhankelijkheid van de commissaris in het gedrang te brengen.
Het uitvoeren van desbetreffende prestatie impliceert volgens het ICCI immers de tussenkomst in de werving van personen die deel uitmaken van een orgaan of van het leidinggevend personeel [1] van de gecontroleerde vennootschap (art. 183ter, 7°), er redelijkerwijze van uitgaande dat de financieel directeur effectief deel uitmaakt van het leidinggevend personeel van de gecontroleerde vennootschap/vereniging/entiteit.
De opgesomde werkzaamheid is bijgevolg onverenigbaar met het mandaat van commissaris.
Ten slotte wenst het ICCI erop te wijzen dat, overeenkomstig artikel 133, § 10 van het Wetboek van vennootschappen, de commissaris steeds het advies kan vragen van het Advies- en controlecomité (ACCOM) over de verenigbaarheid van een prestatie van de commissaris (of van een lid van zijn netwerk) met de onafhankelijkheidsregels. Echter is het mandaat van de leden van het ACCOM verlopen en is zij tot op heden nog niet hernieuwd. Het gevolg hiervan is dat zij momenteel niet meer zetelt.
______________________________
Disclaimer : Bien que le Centre d’Information du Révisorat d’Entreprises (ICCI) s’entoure des compétences voulues et traite les questions reçues avec toute la rigueur possible, il ne donne aucune garantie quant aux réponses qu’il formule et n’assume aucune responsabilité, ni contractuelle, ni extra-contractuelle, pour l’éventuel dommage qui pourrait résulter d’erreurs de fait ou de droit commises dans le cadre des réponses et informations données. La réponse est uniquement reprise dans la langue de l’auteur de la question. Le lecteur, et en général l’utilisateur d’une réponse, reste seul responsable de l’usage qu’il en fait.