24 août 2010

Wordt een vennootschap, die slechts éénmaal in de twee voorafgaande jaren de criteria van artikel 15 van het Wetboek van vennootschappen / artikel 1:24 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen heeft overschreden, gekwalificeerd als grote onderneming?

 

Zoals vermeld in advies 2010/5 van de CBN laten de bewoordingen van artikel 15 van het Wetboek van vennootschappen / artikel 1:24 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen geen twijfel bestaan.  Een vennootschap is klein wanneer zij “op balansdatum van het laatst afgesloten boekjaar” niet meer dan één van de criteria van artikel 15 van het Wetboek van vennootschappen / artikel 1:24 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen overschrijdt. 

 

Krachtens artikel 15, § 2 van het Wetboek van vennootschappen / artikel 1:24, § 2 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen heeft het feit dat een vennootschap die meer dan één van de criteria van artikel 15 van het Wetboek van vennootschappen / artikel 1:24 van het Wetboek van vennootschappen en verenigingen overschrijdt,dit slechts gevolgen wanneer dit zich gedurende twee achtereenvolgende boekjaren voordoet. De gevolgen gaan in dat geval in vanaf het boekjaar dat volgt op het boekjaar gedurende hetwelk meer dan één van de criteria voor de tweede keer werden overschreden of niet meer werden overschreden.


______________________________

Disclaimer : Bien que le Centre d’Information du Révisorat d’Entreprises (ICCI) s’entoure des compétences voulues et traite les questions reçues avec toute la rigueur possible, il ne donne aucune garantie quant aux réponses qu’il formule et n’assume aucune responsabilité, ni contractuelle, ni extra-contractuelle, pour l’éventuel dommage qui pourrait résulter d’erreurs de fait ou de droit commises dans le cadre des réponses et informations données. La réponse est uniquement reprise dans la langue de l’auteur de la question. Le lecteur, et en général l’utilisateur d’une réponse, reste seul responsable de l’usage qu’il en fait.